محمدرضا طباطباییان، دبیر فرهنگی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو، بیان داشت: فتنه ۸۸ صحنه هشت ماه رویارویی گروه‌های معاند نظام با عناصر وفادار انقلاب اسلامی بود که با هتک حرمت به عاشورای اباعبدالله به اوج خود رسید؛ اما ملت بصیر ایران با خلق حماسه ۹ دی سیلی محکمی بر پیکره فتنه گران و دشمنان ایران اسلامی زد و بار دیگر همه نقشه های دشمنان نظام را نقش بر آب کرد.
وی افزود: حامیان غرب و دشمنان اسلام که همواره با اصل اسلام و حکومت اسلامی مخالف بوده اند، در روز عاشورا حسینی که به ظاهر برای اعتراض خود به نتایج انتخابات ۲۲ خرداد به خیابان ها آمده بودند، با برنامه ریزی قبلی و عملیات سازماندهی شده توسط عوامل داخلی و حامیان غربی آن ها از همان اوایل صبح شروع به اغتشاش و حرمت شکنی کردند. پرچم های مقدس یاحسین(ع) و یازهرا(س) توسط آشوبگران پاره و به آتش کشیده شد و خشم مردم ایران را که در داغ سرور و سالار شهیدان عزادار بودند برانگخیت و خون رگ های آن ها را به جوش آورد.
این فعال دانشجویی ادامه داد: اما ملت بیدار و همیشه در صحنه ایران در روز ۹ دی بدون در نظر گرفتن عقاید سیاسی و مذهبی خود، با وحدت کامل حضور چشمگیری داشتند و حماسه ای ماندگار را در تاریخ این سرزمین به ثبت رساندند. مردم ایران با خلق این حماسه به تمام فتنه گران و حامیان غربی آن ها حقانیت کلام الهی “ان الباطل کان زهوقا” را یاد آوری کردند و به همه جهانیان با قاطعیت اعلام کردند پای همه ارزش های نظام و انقلاب خود ایستاده اند و آن را با هیچ چیز عوض نمی کنند.
طباطباییان گفت: روز نهم دی روزی است که مردم مسلمان و انقلابی ایران نشان دادند که این جمله حضرت امام (ره) را که فرمودند: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت تان آسیب نرسد» به خوبی در عمل به آن معتقد و پایبند هستند.