امیر رضا بشیری، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد در گفت و گو با خبرگزاری دانشجو، با اشاره به فرا رسیدن روز ۱۳ آبان بیان داشت: ۱۳ آبان روزی است که در کشور ما پرچم استکبار گرایی پایین کشیده شد و پرچم استکبارستیزی و استقلال خواهی به اهتزاز درآمد.

وی افزود: اگر تاریخ را مرور کنیم و به ظلم های آمریکا علیه مردم ایران نگاهی بیندازیم مانند نقش آمریکا کودتای ۲۸ مرداد در سال ۳۲ و کشتار دانشجویان درهمان سال و کشتار خونین ۱۵ خرداد، قانون کاپیتولاسیون و تاسیس ساواک و بعد انقلاب هم در مواردی مانند  کودتای نوژه و هشت سال جنگ تحمیلی، متوجه می­ شویم که چرا اینقدر مردم ما ذهنیت منفی از آمریکا در ذهن خود دارند که این ذهنیت کاملا متکی به منطق و عاقلانه است.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: آمریکایی که خوی استکباری اش کاهش نیافته که هیچ بلکه افزایش یافته و در هرموقعیت سعی در فریب دادن کشورها از جمله ایراناسلامی دارد از همین رو است که رهبر انقلاب در جریان مذاکرات بارها این نکته را گوشزد کردند که به آمریکا اعتماد نکنید زیرا آن­ها بدعهد و دروغگویند و اخیرا هم با عهد شکنی های آمریکا در قضیه برجام دشمنی آن ها بازهم اثبات شد و خودمذاکره کنندگان زحمت­کش کشورمان هم به این نکته اشاره می کنند.

بشیری ادامه داد: همانطور که رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان فرمودند باید حرف امام راحل را حجت بدانیم؛ زیرا مبدا حرکت و مبدا انقلاب امام خمینی (ره) بوده است و اگر امروز بود، قطعا همان فریاد بت شکن را می زد و بدانیم کلید حل مشکلات کشور نه در آنسوی مرزها و سازش با آمریکا؛ بلکه در خود کشور و از درون ملت است. باید توکل کرد و به خودمان اعتماد داشته باشیم و با روحیه ی انقلابی به سمت آینده روشن حرکت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: به دولت هم توصیه می کنم که به اقتصاد مقاومتی و استفاده از سرمایه های داخلی توجه بیشتری بکند تا شاهد وضعیت معیشتی بهتری برای مردم باشیم و متوجه این باشند که سازش با آمریکا مشکلات ما را به هیچ وجه حل نمی کند که بدتر هم می کند.