ولین مناظره سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان در سال تحصیلی جدید با موضوع اعتماد به آمریکا آری یا خیر در دانشگاه یزد برگزار شد

مهدی منصوریار یکی از مخترعان کشور، در این مناظره گفت: کشور ایران بسته به تمدن خود، مهد علم و فرهنگ است و درهیچ جای دنیا به مانند ایران، تایید و تاکید خانواده را در بحث علم‌آموزی و دانش فرزندان شاهد نبوده‌ایم.

وی افزود: متاسفانه دانشجویان از تاریخ و تمدن علمی خود اطلاع کافی ندارند درصورتی که اسلام توانایی بالایی دارد و این موضوع برغربیان نیز پوشیده نیست.

وی در ادامه با اشاره به تلاش غریی ها برای متوقف کردن روند روبه رشد ایران گفت: متاسفانه اولین اقدام غربیان برای ضربه زدن به ایران، ترور دانشمندان ایرانی بود که در طی چندسال اخیر شاهد آن بودیم و دومین اقدام پلید آن‌ها ،برنامه ریزی برای فرار مغزها از کشور بوده است.

منصوریار با بیان موضوع اقتصاد دانش بنیان گفت: از جمله اهداف شرکت‌هایی که از جانب غربیان در ایران احداث شده جذب نخبه‌ها، شناخت و تعریف علم ازطریق آمریکا و متوقف کردن ایران در زمینه علم و فناوری است.

در ادامه این نشست علی مهرابی، مدیر مجموعه بین‌المللی اس‌پی و عضو کنفرانس بین‌المللی بررسی و تحلیل اقدامات غرب ضمن تاکید بر سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ما میتوانیم پس حتما می توانیم این بستگی به خود ما دارد گفت: امروزه استکبار برای متوقف کردن ما به گونه‌ای عمل می‌کند که خود ما می‌خواهیم.

وی افزود: وظیفه ما این است که انقلاب را در دنیا معرفی کنیم و ما در منطقه، خوب عمل کرده‌ایم و مطرح شده‌ایم. اما باید فرا منطقه‌ای عمل کنیم و انقلاب ایران این توانایی را دارد، چرا که جنگ هشت ساله دفاع مقدس که عامل اصلی آن غربیان بوده‌اند، این را به ما ثابت کرد که این جنگ برای جلوگیری از انتشار انقلاب در دنیا بود.

وی تصریح کرد: ما چندین سال هم در جنگ و هم بعد از جنگ ازهمه لحاظ عقب افتادیم، اما بعد از آن ما بصورت قابل توجهی پیشرفت کردیم. نمونه بارز آن نفوذ در منطقه است که هیچ کشوری، این توانایی را نداشت اما برای ما این کار آسان‌تر از سایر کشورها بود.

مهرابی در پایان سخنرانی این نکته را متذکر شد: مشکل ما این است که نتوانسته‌ایم بحث مهدویت و نیز بحث امام حسین(ع) که کشتی نجات بشریت است را در دنیا مطرح کنیم.