برنامه دانشجویان ایران: در حاشیه نشست سالانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل از کتاب “گام به گام اندیشه” با حضور حجت الاسلام علیرضا پناهیان رونمایی شد.

دانیال داوودی دبیر آموزش این اتحادیه دانشجویی در گفتگویی با خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ درباره رونمایی از این کتاب گفت: همانطور که مستحضرید، ما در اتحادیه به آزاداندیشی به عنوان یک تاکتیک، نگاه نمی کنیم، بلکه به عنوان یک حقیقت ضروری برای رسیدن به کمال به مقوله ی آزاداندیشی نگاه می کنیم.

وی ادامه داد: به این دلیل که معتقدیم، انقلاب اسلامی آمده است تا تمدن اسلامی بسازد و تمدن اسلامی تحققش ممکن نیست، مگر با هدایت تک تک انسان ها و اگر بخواهیم، به هدایت برسیم، لازم است که انسان ها مختار باشند تا راه درست خود را انتخاب کنند و شرایط انتخاب درست، مهیا باشد، لذا معتقدیم که آزاداندیشی را باید در مقیاس افراد به یک خلق تبدیل کنیم و در مقیاس اجتماع به یک فرهنگ، تا ما بتوانیم به هدفی که انقلاب اسلامی دارد برسیم.

IMG_9443  داوودی در ادامه افزود: اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل کمیته ای تشکیل داده به اسم آزاد اندیشی و متشکل از دوستانی است که در این زمینه دغدغه و مطالعه دارند. بعضی از دوستان از دانشجویان ارشد هستند و پایان نامه هایشان با این موضوع است. از حاصل تلاش های این کمیته یک مجموعه ای بسیار جامع آماده شده که حاصل مطالعات و پژوهش های چندساله، هم اندیشی با اساتید برجسته کشور و صاحب نظران بوده و در یک حلقه بحث و گفت و گو در انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج شکل گرفته است.

IMG_9445

این فعال دانشجویی به بیان این مطلب که “همان طور که می دانید مکاتب مهم دنیا هم از حلقه های فکری کوچک که مطالعه مبنای کار باشد، شکل گرفتند و تحولی بنیادی را ایجاد کردند”؛ تصریح کرد: حقیقت امر این است که کتاب تهیه شده کپی پیست نیست، دوستان بخوانند اگر مطلب سطحی و کپی پیست می بینند حتما به ما برسانند. امروز میخواهیم از یک عنصر کوچک حاصل مطالعات بزرگ رونمایی کنیم. این کتاب به فراخور نیاز ما در اتحادیه مستقل، برای دوستان ما در دفاتر مختلف نوشته شده و نهایت تحقیقات بچه ها نیست بلکه ابتدای کار است. خیلی خوشحالیم، که در این زمینه گامی برداشته شده و با شور کمیته آزاداندیشی امیدواریم دنبال شود و در سالهای آینده خروجی های قوی تر و عمیق تر داشته باشیم.

 

IMG_9447