ویژه برنامه مدافعان حرم در دومین روز نشست سالانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل با حضور حسن شمشادی خبرنگار ایران در سوریه، سعید قاسمی فرمانده دوران دفاع مقدس و سیدرضا نریمانیمداح اهل بیت و همچنین حضور خانواده بزرگوار سه شهید از تبعه افغانستان برگزار شد.

این برنامه با پخش نماهنگ “ما ایستاده ایم ۲”  آغاز شد، سپس مجری برنامه با دعوت از شمشادی به گفتگو با وی نشست.

شمشادی در جواب سوالات مجری به شرح کلی وضعیت کشور سوریه و وضع منطقه پرداخت و گفت: “چهار سال قبل وضعیت سوریه این چنین نبود تروریست ها تا چند صد متری حرم حضرت زینب و تا چند صد متردفتر بشار اسد پیش رفته بودند ولی اکنون که من اینجا صحبت می کنم نمی گویم کل سوریه در دست بشار اسد است اما می توان گفت که سوریه کامل دست دشمنان و تروریست ها نیفتاده است.”

IMG_0637

وی در آخر خطاب به دانشجویان افزود: “یک نکته را بدانید؛ مدافعان حرم مظلوم اند، شهدای مدافع حرم مظلوم تر وخانواده های شهدای حرم مظلوم تر، شما با حضور فعال  در شبکه های اجتماعی، حتی حضور فعال در جمع  حقیقی دوستان و خانواده هایتان اگر حرف نامربوطی در خصوص مدافعان حرم شنیدید نباید ساکت بمانید، اگر حرف نزنیم، اگرسکوت کنیم، خیانت کرده ایم، ما این آرامش را مدیون مدافعان حرم هستیم.”

در ادامه مداح اهل بیت نریمانی به نوحه سرایی و مدح در رثای مدافعان حرم پرداخت.

IMG_0758

پس از اتمام روضه خوانی نریمانی، سردارقاسمی به گفتگو با دانشجویان پرداخت. وی ضمن اشاره به خاطرات و نکته هایی درباره مدافعان حرم، انتقادهایی از برجام و شرایط پسا برجام را نیزمطرح کرد. وی در بخشی گفت: الان دوران پسا برجام است، و کشور دیگر هیچ مشکلی ندارد، فرزندان من، بروید در این دوران حالش را ببرید.

IMG_0954

در ادامه و با خاتمه یافتن سخنان سعید قاسمی به تجلیل از خانواده های معظم شهدای مدافع حرم پرداخته شد و هدایا و یادگاری هایی با حضور سردار سعید قاسمی، شمشادی، نریمانی و حجت الاسلام به آنان اهدا گردید.

 

IMG_0690

IMG_0748

IMG_0912

IMG_0873

IMG_1009