هفدهمین نشست سالیانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور از تاریخ ۳۰ مرداد تا ۳شهریور با شعار اراده انقلابی، با عمل جهادی، گفتمان کار آمد در دانشگاه یزد برگزار شد که در آن حدود ۴۰۰ دانشجو در قالب ۵۰ دفتر انجمن اسلامی از دانشگاه های مختلف کشور حضور داشتند.
دانشجویان این نشست را با حضور در امام زاده سید جعفر همراه با سخنرانی حاج اقا صداقت و مناجات خوانی اغاز کردند. سپس باحضور در میدان امیرچخماق یزد با شهدای گمنام تجدید پیمان کردند.

photo_2016-09-02_14-34-52photo_2016-09-02_14-35-10
در افتتاحیه نشست که صبح روز اول برگزار شد؛ نماینده ولی فقیه، وامام جمعه یزد ، ریاست دانشگاه یزد، شهردار یزد، رییس شورای شهر یزد به سخنرانی پرداختند. دیگر برنامه های روز اول پخش مستند آقای نخست وزیر، سخنرانی آقای محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی درباره انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر، سخنرانی دکتر پرویز امینی در رابطه با تبیین انقلابی گری، و سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در رابطه با اخلاق تشکیلاتی بود که در پایان با برنامه شب شعر دانشجویی به پایان رسید.این شب شعر با حضور شاعران کشوری : اقایان مجید تال، عباس احمدی و حجت الاسلام شفیعی همراه بود.

همچنین لازم به ذکر است که در طول برگزاری نشست هر روز کمیسیون هایی با موضوعات تشکیلات، سیاسی، فرهنگی، آموزش و تبلیغات برگزار می شد و هرکس با توجه به علاقه و مسیولیت خود در یکی از این کمیسیون ها شرکت می کرد.
روز دوم نشست با تبیین رویکرد انتخاباتی دکتر خانلو آغاز شد. سخنرانی آقای علی پنیریان در خصوص اقتصاد دانش بنیان، سخنرانی دکتر سید ضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری در رابطه با دانشگاه و دانشجو و پرسش و پاسخ دانشجویان از دیگر برنامه های روز دوم نشست بود که با برنامه بزرگداشت شهدای مدافع حرم و استفاده از صحبت های آقایان شمشادی(خبرنگار صدا و سیما در سوریه)و سردار قاسمی و مداحی سید رضا نریمانی پایان یافت.همچنین از خانواده دو شهید مدافع حرم از استان یزد هم تقدیر به عمل آمد.
سخنرانی استاد جلیل معماریانی در رابطه با مدیریت زمان اولین برنامه روز سوم نشست بود و در ادامه دانشجویان از صحبت های مهندس محصولی وزیر اسبق کشور، و استاد جلیل معماریانی در رابطه با سبک زندگی و آقای امیر آبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی استفاده کردند. هم چنین جمعی از اعضای انجمن اسلامی لندن که در طول نشست نیزهمراه سایر دانشجویان بودند؛ صحبت کردند. پخش مستند پرونده ناتمام آخرین برنامه روز سوم نشست بود.
در روز چهارم نیز اقای پرویز فتاح رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) مهمان برنامه بودند. سپس  اختتامیه نشست برگزار شد و اعضای شورا مرکزی جدید اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل معرفی شده و آقای سید محمد رضا حسینی از موسسین اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل به سخنرانی پرداختند و از تمامی کادر نشست تقدیر و تشکر به عمل آمد. همچنین دانشجویان از مکان های دیدنی شهر یزد بازدید به عمل اوردند.