رضا سلیقه  در قم، با بیان اینکه در اداره کل بهزیستی استان مرکز مشاوره وجود دارد و هنوز جزئیات راه‌اندازی مرکز جامع مشاوره در استان مشخص نیست، اظهار داشت: تا کنون این مسئله به ما ابلاغ نشده و در مورد راه اندازی این مرکز در مجموعه بهزیستی بحث جدی صورت نگرفته است.

مدیرکل بهزیستی استان قم با بیان اینکه در قم ۱۹ مرکز مشاوره ازدواج و طلاق وجود دارد، افزود: افرادی که درخواست طلاق می‌دهند از طرف سیستم قضایی به مراکز بهزیستی و مراکز مشاوره ارجاع داده می‌شوند و افراد چند جلسه‌ای مورد مشاوره قرار می‌گیرند.

سلیقه با تأکید بر لزوم توسعه این مراکز در استان قم، اظهار داشت: تمامی افرادی که پرونده طلاق در استان قم تشکیل می‌دهند باید مورد مشاوره قرار بگیرند و اگر این مراکز بتوانند ۳۰درصد آمار سالیانه طلاق را کاهش دهد موفق عمل کرده و می‌توان سالیانه از طلاق حداقل هزار نفر پیشگیری کرد.

وی با بیان اینکه ایجاد وحدت رویه میان دستگاه‌های متولی در امر کاهش طلاق ضروری است، گفت: این وحدت رویه سبب می‌شود اقدامات موثری در این رابطه صورت گیرد و از هدر رفت منابع و امکانات جلوگیری شود و از این‌رو تا کنون همکاری خوبی میان دادگستری استان با بهزیستی وجود داشته است.

گفتنی است چندی پیش در جلسه کارگروه اجتماعی فرهنگی که در فرمانداری قم برگزار شد، سعید کاویانی، مدیر اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قم از لزوم راه اندازی مرکز جامع مشاوره در استان قم خبر داده بود و اظهار داشت: کل پرونده‌های مربوط به طلاق باید در این مرکز بیاید و بعد به دادگاه خانواده ارجاع داده شود.

انتهای پیام/