علی‌اکبر شعبان‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در عسلویه با تبریک سال نو اظهار داشت: امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده و همه موظف هستند با تمام توان و ظرفیت برای تحقق شعار سال گام برداریم.

وی افزود: پارس جنوبی پیشگام در اقتصاد مقاومتی است و شرکت نفت و گاز پارس با توجه به نقش و جایگاه خاصی که در عرصه صنعت نفت و اقتصاد کشور دارد می‌تواند نقشی اثرگذار در اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس خاطر نشان کرد: در سال ۹۵ برنامه‌های ارزشمندی برای تکمیل هر چه سریع‌تر فازهای در دست اجرا داریم و به فضل خدا بتوانیم از عهده تعهدات خود برآییم و در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به تکمیل فازهای باقیمانده اهتمام ورزیم.

شعبان‌پور تصریح کرد: در سال گذشته شاهد تلاش خوبی در پارس جنوبی بودیم که با حمایت‌های وزیر نفت به ثمر نشست و چندین فاز مهم و استراتژیک به بهره‌برداری رسید و امسال نیز این روند تداوم خواهد داشت.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس از تکمیل و راه‌اندازی ۳ فاز جدید پارس جنوبی در سال ۹۵ خبر داد و گفت: با تدابیر اتخاذ شده، در سال ۱۳۹۵ سه فاز شامل فازهای ۱۹ و ۲۰ و ۲۱ در میدان گازی پارس جنوبی در مدار تولید قرار گرفته و ظرفیت تولید گاز کشور باز هم افزایش خواهد یافت.

شعبان‌پور بیان کرد: تاکنون تعداد ۲۰۶ حلقه چاه در پارس جنوبی به بهره‌برداری رسمی رسیده و حدود ۴۱۵ میلیون متر مکعب در روز گاز تولید و به شبکه سراسری ارسال می‌شود.