هفت نفر از کاندیداهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، به منظور جلوگیری از تشتت آرا و ایجاد همبستگی بیشتر در میان اصولگرایان، به نفع محمدصالح جوکار، کاندیدای لیست ائتلاف اصولگرایان استان یزد در حوزه یزد و اشکذر انصراف دادند.

شش نفر از این کاندیداها، انصراف رسمی خود را به ستاد انتخابات استان یزد اعلام کرده‌اند و اما یک نفر دیگر روز گذشته انصراف خود را طی اطلاعیه‌هایی اعلام کرده‌ و در اسرع وقت با مراجعه به ستاد انتخابات، به این انصراف‌ رسمیت خواهد بخشید.

کاندیداهای انصرافی به نفع لیست اصولگرایان یزد، سید عبدالرسول میرکریمی تفتی، فاطمه بنادکیان، حجت‌الاسلام مسلم لاله‌زاری، حجت‌الاسلام محسن رضایی ابرندآبادی، حمیدرضا خلیلیان و احمدعلی وکیلی و محمدحسن گرامی هستند.

ائتلاف اصولگرایان یزد چندی پیش با صدور اطلاعیه‌ای، با اعلام فهرستی، کاندیداهای مورد حمایت خود در چهار حوزه انتخابیه استان یزد را به طور رسمی معرفی کرد.

بر اساس این اعلام، در حوزه انتخابیه اردکان سیداکبر حسین‌نژاد، در حوزه انتخابیه تفت شامل شهرستان‌های تفت و میبد، قاسم روانبخش، در حوزه انتخابیه مهریز شامل شهرستان‌های ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز، محمدرضا بابایی و در حوزه انتخابیه یزد شامل شهرستان‌های یزد و اشکذر، محمدصالح جوکار در این لیست قرار دارند.