به گزارش خبرنگارسیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگا یزد، عصر امروز همایش اقتصاد مقاومتی و تجلیل از نخبگان دانشجویی تهران بزرگ به همت سازمان بسیج دانشجویی در سالن بصیرت برگزار شد.
در این همایش داوود گودرزی رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مرداد ماه امسال گفت: رهبر انقلاب در این دیدار به دانشجویان گفتند که اگر از من بپرسید اولویت مهم کشور چیست می‌گویم رشد علمی، اقتصادی و رشد روحیه انقلابی از سه اولویت مهم کشور محسوب می‌شوند.
وی با طرح این سوال که چرا رهبر معظم انقلاب به سه اولویت رشد علمی، اقتصادی و رشد روحیه انقلابی اشاره می‌کند تصریح کرد: ما باید فهم درستی از سخنان امام جامعه‌مان داشته باشیم و براساس آن هم بتوانیم عمل کنیم. ایشان ناظر به آینده انقلاب و استراتژی دشمن به این سه موضوع اشاره می‌کنند.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه دشمن برای دوران پسابرجاممان هم برنامه ریزی کرده است ادامه داد: آمریکا دو هدف بلند مدت و کوتاه مدت داشت که در کوتاه مدت ایجاد اختلاف بین حکومت و دولت مد نظرش بود و به نتیجه نرسید و برای رسیدن به اهداف بلند مدتش برنامه دارد
گودرزی ادامه داد: باید همیشه انقلابی باشیم. بسیاری از افراد اوایل انقلاب رگ گردنشان برای فریاد زدن استکبارستیزی بیرون می‌زد حال امروز کجا هستند؟ هم چنین برخی دیگر به دنبال تغییر ادبیات نظام هستند و می‌گویند گویا دشمنی وجود ندارد و به ما می‌گویند شما توهم دشمن دارید!

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه آمریکا در اهداف کوتاه مدتش به دنبال اختلاف بین رهبری و دولت بود، اظهار داشت: آنها با این هدف جلو آمدند و کم کم می خواستند تغییر رفتار در مردم و حاکمیت را شکل دهندکه در عمل به لطف خدای متعال حاصل نشد.

وی ادامه داد: ما در این مدت از مرگ بر آمریکا گفتن ها دست بر نداشتیم آمریکایی ها درصدد کلید زدن اهداف بلندمدت شان بودند که منظور آنها دیپلماسی عمومی و تمرکز بر عموم مردم بود. طبق آخرین گفته های اوباما آمریکایی ها دیگر قصد جنگ مستقیم با ایران را نداشته و درصدد هستند تا طوری رفتار کنند که مردم ما هر چه که آنها می خواهند بشوند.

گودرزی با بیان اینکه پشیمانی از گذشته و ناامیدی از آینده تاکتیک اصلی نفوذ دشمنان است، افزود: جوانان ایران اگر از گذشته شان پشیمان شوند و امید به آینده هم نداشته باشند دیگر تکان نخواهند خورد آنها معتقدند که ۳۷ سال ایران را تحمل کردند ولی در آینده می توانیم ایران از ضعیف کنیم.

وی با بیان اینکه طبق گفته رهبر معظم انقلاب آمریکا برای افکار، صنعت، اقتصاد ما نقشه دارد، گفت: اینکه ذدیگران به ما می گویند گفتن مرگ بر آمریکا حرف غلطی است نکته اشتباهی می باشد چرا که ما انقلاب کرده ایم تا زندگی خوب و رفاه برای همه مردم دنیا صورت بگیرد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه اگر قرار است انقلاب اسلامی به طور تدریجی تداوم داشته باشد، رشد علمی و رشد اقتصادی و رشد روحیه انقلابی از نکات مهمی است که باید رعایت شود، افزود: ما سال ها در مقابل تحریم های سنگین ایستاده ایم و در بحث حل مشکلات اقتصاد کشورمان هم تنها با اقتصاد جهانی و اقتصاد مقاومتی قابل حل است. دشمن ما ۳۷ سال در مباحث اقتصادی، فرهنگی و سیاسی و امنیتی هر کاری را توانست کرد ولی نتوانست روحیه انقلابی را از مردم مان بگیرد.

وی با بیان اینکه رشد علمی، رشد اقتصادی، رشد روحیه انقلابی مانع نفوذ دشمن خواهد شد، گفت: انقلاب اسلامی، مردم و دشمن ۳ کلیدواژه ای است که نیازمند به شناخت بوده و با رجوع به بیانات رهبر معظم انقلاب و امام خمینی (ره) قابل بازخوانی است.

گودرزی با بیان اینکه باید بازخوانی در سخنان امام خمینی و رهبر معظم انقلاب در این ۳ کلیدواژه صورت بگیرد، گفت: طراحی دشمن برای براندازی نظام جمهوری اسلامی به لطف خدا محقق نشد و در بحث انتخابات هم یک حماسه ای خلق کرده ایم چرا که در آمریکا درصد مشارکت مردم در انتخابات ۳۳ درصد است و می توان گفت درصد مشارکت ما در جهان بی نظیر بوده است.