وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به نامه طاهری سرپرست باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس خطاب به معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان دستور بررسی داوری بازی پرسپولیس و ذوب آهن را داد.

 

در بخشی از نامه طاهری نائب رئیس هیات مدیره و سرپرست باشگاه پرسپولیس موضوع چنین مطرح شده است:

 

“دیدار روز چهارشنبه ۱۳ آبان در چهارچوب رقابت های جام حذفی میان دو تیم پرسپولیس و ذوب آهن شاهد قضاوت ناعادلانه و یک طرفه داوران بودیم، همانگونه که در نامه های قبلی به آن اشاره شد تبعات امنیتی و اجتماعی که آثار سوء و مخرب اینگونه قضاوت ها به دنبال دارد موجب نگرانی بیش از پیش شده و ذهن تماشاگران به این سمت سوق داده که گویی نتایج فوتبال خارج از مستطیل سبز و حتی پیش از آغاز مسابقات تعیین می گردد. لذا از وزیر محترم تقاضا دارم کمیته ای در خصوص بررسی قضاوت بازی مذکور تشکیل شود.”

 

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به درخواست سرپرست باشگاه پرسپولیس، معاون قهرمانی را مسئول بررسی داوری های لیگ برتر و خصوصا بازی های پرسپولیس و دیدار اخیرش با ذوب آهن کرد.

 

در دستور وزیر به سجادی آمده است:

” جناب آقای دکتر سجادی

ترتیبی اتخاذ شود که هر چه سریعتر معضل داوری بررسی و احقاق حق شود. ظاهرا قضاوت های پر اشتباه به ویژه علیه باشگاه های پرطرفدار پرسپولیس، تراکتور سازی و… به صورت یک فعالیت معمول درآمده است. پیگیری تا حل مساله به طور جدی ضروری است.”

منبع؛خبرگزاری دانشجو