میکائیل دیانی در ابتدای این برنامه گفت: دوستان اصلاح طلب معتقدند که مردم از جهنم وارد بهشت شده‌اند و فضای دولت گذشته را به جهنم و فضای دولت فعلی را به بهشت توصیف می‌کنند.

وی ادامه داد: دولت با شعار رفع مشکلات اقتصادی وارد میدان شد و قرار شد در راس ۱۰۰روز این مسئله محقق شود ولی هیچ اتفاقی رخ نداد.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: طوری از تحریم‌ها صحبت می‌شود که انگار دولت گذشته باعث آن شده است در صورتیکه بعد از فتنه ۸۸ تحریم‌ها آغاز شد، و به خاطر عملکرد فتنه‌گران فشارهای بین‌المللی علیه کشورمان صورت گرفت.

دیانی گفت: گفته شد در زمان دولت قبل فضای کشور امنیتی بود ولی بررسی‌ها کنید تا ببینید کابینه کدام دولت سمت‌های امنیتی بیشتری داشته‌اند آقای روحانی هم بعد از سال ۵۸ مسئولیت امنیتی سیاسی داشته و هیچ دولتی مانند دولت یازدهم با منتقدان این چنین امنیتی برخورد نکرده است.

وی اظهار داشت: می‌گویند در انتخابات ۸۸ جمهوریت وجود نداشت اگر اینگونه است که روحانی بر سرکار نمی‌آمد. مگر این فرد با همین نظام و با همین شورای نگهبان آراء را کسب نکرد.

عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل ادامه داد: دولت ادعا دارد که حل سیاست داخلی وابسته به سیاست خارجی است، دولت دنباله رو یک تفکر توسعه گرا آن هم از طریق سیاست خارجی است. وقتی اندیشه افرادی مانند سریع‌القلم را بررسی تحلیل می‌کنیم متوجه می‌شویم دولت از چنین تفکری پیروی می‌کند.

وی با بیان اینکه دولت فعلی مخرج مشترک دولت اصلاحات و کارگزاران است، تاکید کرد: دولت می‌خواهد در سیاست خارجی مانند هاشمی رفسنجانی و در سیاست داخلی مانند رئیس دولت اصلاحات عمل کند که البته موفق هم نبوده است درست در این راه حرکت کند.

این فعال سیاسی دانشجویی گفت: دولت پایگاه مستقلی ندارد. پایگاه دولت را عده‌ای از اصلاح طلبان، راست سنتی و کارگزاران تشکیل می‌دهند و بعد از انتخابات هم مقدار زیادی از این پایگاه از بین رفت.

دیانی اظهار داشت: بطور نمونه دهباشی به عنوان کسی که بیشترین تلاش را برای کسب آرای روحانی در دوران انتخابات کرد گفته است که وعده‌های انتخاباتی دولت محقق نشد.

وی در ادامه خطاب به رفیع‌زاده گفت: امیدوارم شما مانند هاشمی رفسنجانی نباشید که قبل از انتخابات معتقد بود ۸۰ درصد مشکلات به سوء مدیریت‌ها و ۲۰ درصد آن به تحریم‌ها برمی‌گردد و امروز هم معتقد است که مسائل کشور ۸۰ درصد در گرو تحریم‌ها و ۲۰ درصد مربوط به سوء مدیریت است.

دیانی با بیان اینکه دولت در مهار تورم و رکود موفق نبوده است، تاکید کرد: چهار وزیر دولت در نامه به روحانی در مورد مسائل اقتصادی نوشتند که اگر مشکلات اقتصادی حل نشود با بحران روبرو می‌شویم، این نشان می‌دهد وضعیت اقتصادی با مشکل جدی روبرو است.

وی ادامه داد: باز کردن راه برای ورود سرمایه گذران خارجی مسئله‌ای است که دولت به آن افتخار می‌کند، در صورتی که ایران دارای منابع فراوان، تکنولوژی و نیروی انسانی است که باید از این ظرفیت استفاده کرد.

این فعال دانشجویی گفت: متاسفانه ما بزرگ‌ترین وارد کننده خودروی لوکس در جهان هستیم در شرایطی که به قول آقایان تحریم است چرا وارداتمان از کشور چین دو و نیم درصد افزایش یافته و صادراتمان به ترکیه کاهش پیدا کرده است.

دیانی در ادامه با اشاره به تحریم نمایشگاه مطبوعات توسط رسانه‌های منتقد دولت، اظهار داشت: برخورد با رسانه‌های منتقد و کشیدن خط قرمز برای آنها در رابطه با مسائلی مانند پرونده کرسنت و همچنین مشکلات دیگر باعث شد رسانه‌های منتقد بخواهند پیام خود را با عدم حضور در نمایشگاه مطبوعات برسانند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: در دو سال گذشته مدعای دولت بر آزادی بوده حال آنکه ما واقعیتی را در این خصوص نمی‌بینیم و آزادی بیان حتی در عرصه رسانه‌ای نیز وجود ندارد.

دیانی افزود: بازتاب همه این رفتار‌ها در نمایشگاه مطبوعات مشخص است در فضایی که دولت پاسخگویی مسئولانه ندارد و حضور چکشی است لذا عدم حضور رسانه‌های منتقد تبعات بیشتری تا حضورشان خواهد داشت.

وی گفت: متاسفانه فضا نه تنها برای منتقدان دولت بلکه برای حامیان دولت هم مناسب نبوده است. دیدیم که برخی رسانه‌های دولتی با اصلاح طلبانی مانند خرازی و احزابی مانند حزب ندای ایران چگونه رفتار کردند.

دیانی یادآور شد: دولت در عرصه داخلی دوست داشت مدلی از دولت اصلاحات و در حوزه فرهنگی، آزادی بیان و توسعه اقتصادی هم مدلی از دولت اصلاحات را دنبال کند. البته اینکه چه مقدار از این شعار‌ها در آن زمان ریاکارانه بود بحثی است که در این مناظره نمی‌گنجد.

عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: تاسیس تشکل‌های دولت ساخته نشان می‌دهد دولت تلاش می‌کند در فضای سیاسی آزادی بیان را آنگونه که خودش می‌خواهد پیاده کند.

وی تصریح کرد: در دولت یازدهم بر خلاف شعارها در مورد آزادی بیان، برخوردهای چکشی و خفقان‌آور وجود دارد. دولت روحانی از دولت هاشمی در مسئله خفقان تبعیت می‌کند.

دیانی ادامه داد: روحانی به منتقدان خود بزدل، ترسو و مسافران جهنم می‌گوید وقتی در عرصه سیاسی منتقدین را با این الفاظ صدا کنید نباید توقع داشته باشید که آزادی بیان وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: در بازدید روحانی از نمایشگاه مطبوعات همه رسانه‌های غیردولتی را از نمایشگاه بیرون می‌کنند و روحانی تنها از چند رسانه دولتی بازدید می‌کند و این‌ها برخلاف ادعای آزادی بیان روحانی است.

دیانی گفت: روحانی می‌خواهد با سیاست خارجی اوضاع را خوب کند چنانچه روحانی در سخنرانی خود گفته است که بعد از توافق هر کاری نباید بکنیم و هر حرفی نباید بزنیم و این یعنی استقلال ما چیزی جز یک امید واهی نیست.

وی اظهار داشت: همگرایی با آمریکا نتیجه‌اش کاهش ۶۰ درصد قیمت نفت، فاجعه منا و تجاوز به جوانان ما در جده شد. همگرایی با غرب نتیجه‌اش می‌شود محمدرضا پهلوی و یا محمد مرسی که اکنون منتظر اعدام است.