به مناسبت بازگشایی سفارت روباه پیر

image343810-400x280

چند روز پیش دولت یازدهم در سالروز کودتای ۲۸ مرداد، تصمیم به باز گشایی سفارت انگلیس در جهت بهبود روابط با این کشور گرفت. قطع به یقین انگلیس دولتی است که به واسطه ی سیاست های خباثت آلودی که در قبال جمهوری اسلامی ایران داشته است؛ به یکی از دولت های منفور در اذهان ملت ایران و مقامات ایرانی تبدیل شده است. پیشینه این دشمنی ها نه فقط مربوط به بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بلکه از حدود ۱۰۰سال پیش و حتی بیشتر کلید خورده است که از مظاهر در ذهن مانده میتوان به آش مشروطه انگلیسی اشاره کرد؛ که به دنبال آن جریان عدالت خواهانه مردمی را منحرف کرد. پس از آن کودتای۱۲۹۹ که رضا خان میرپنج را بر کشور ما مستولی کرد و ماجرای ملی شدن صنعت نفت و کودتای ۲۸ مرداد و رواج بابیگری و بهائیت و … تا سالهای آغازین انقلاب اسلامی و همواره فتنه ها و دسیسه های گوناگون را علیه این ملت و نظام اسلامی به اجرا گذاشته است، و نقش خصمانه او در طول دوران دفاع مقدس در حمایت و یاری رسانی به صدام و همراهی او با اسرائیل و آمریکای جهان خوار و حمایت های بی دریغ او از دولت های مرتجع منطقه و بعد از پایان جنگ تحمیلی با هم پیمانان خود سعی در به انزوا کشاندن جمهوری اسلامی از طریق فشارهای سیاسی و اقتصادی داشته است؛ و در انجام این امر از هیچ کوششی فرو گذار نکرده است. رسوایی فتنه ۸۸، که البته هنوز هم برخی منور الفکرهای غربگرای محترم اقدامات خصمانه دولت انگلیس و دخالت های آن در جریان فتنه ۸۸ را توهم توطئه می دانند، و چشم خود را به روی اقدامات سفارت انگلیس در آن سال بسته اند. رفتار های خلاف عرف دیپلماتیک که از اعضای سفارت انگلیس سر می زد، از برقراری ارتباط و جلسه گرفتن با ستاد انتخاباتی سران فتنه تا حضور با نمادهای سبز، بین آشوبگران. سفارت انگلیس که فعالیت های نه در پرده، بلکه آشکارش در حکم یک مرکز عملیاتی برای پیاده کردن سیاست های این دولت در آن زمان راه را بر روی هر نوع انکاری می بندد و به وضوح به ما می گوید که با دشمنی قسم خورده و مکار و حیله گر و دشمن واقعی اسلام و تشیع علوی رو به رو هستیم.

این اقدامات آنقدر آشکار و روی پرده انجام می گرفت که جای بحث برای کسی نمی گذاشت، تا آنجا که سایت وزارت خارجه انگلیس به کسانی که قصد سفر به ایران را داشتند هشدار داده بود که “امکان برگزاری تظاهرات ناگهانی خشونت آمیز و شورش های عمومی در ایران به طور قابل ملاحظه ای وجود دارد”.

13940601163028920_PhotoL

رفتار انگلیس نسبت به جمهوری اسلامی ایران نه تنها خیر خواهانه نبوده، بلکه قبل از انقلاب اسلامی و خصوصاً بعد از آن رفتارهایی مغرضانه و حتی در جهت براندازی نظام سیاسی حاکم بر جمهوری اسلامی ایران و ایجاد تفرقه به شکل وسیع بوده است. تشیّعی که از لندن تغذیه و تقویت می شود و به دنبال اختلاف افکنی های مذهبی بین مذاهب مختلف اسلامی است، بی شک نشان از کینه انگلیسی نسبت به ایرانی مسلمان شیعه دارد. تشیّعی که حضرت امام خامنه ای آن را برادر شیطان خواندند. فراموش کردن این پیشینه کینه ورزی و اقداماتی که هم اکنون انگلیس علیه جهموری اسلامی ایران انجام می دهد نه تغافل بلکه تجاهل سیاسی محض به نظر میرسد. از آنجا که”تفرقه بینداز و حکومت کن”سیاست همیشگی انگلیس بوده است، بازگشایی سفارت این کشور هوشیاری چندین برابری را می طلبد. اخیراً وزیر امور خارجه انگلیس اظهار کرده است: “نباید در گذشته ماند” اما زخم های نشسته بر تن ملت ایران از سیاست های این دولت تا زخم های تازه مان از فتنه ۸۸ تا همکاری با موساد در ترور شهید شهریاری به ما می گوید که روباه پیر هنوز از ضربه زدن به این مردم خسته نشده و دولت انگلیس حتی اندکی سیاست های کینه توزانه ی خود علیه این ملت و نظام جمهوری اسلامی را تغییر نداده است. شوق انگلیسی ها برای باز شدن کمینگاهشان برای گسترش دادن حوزه ی نفوذ فرهنگی و اطلاعاتی، و به کارگیری شیوه های جدید اختلاف افکنی با بهره گیری از عوامل داخلی در ایران است وگرنه بر طبل رسوایی انگلیس در ایران سال هاست که نواخته شده و بر همگان واضح شده؛ که انگلیسی جماعت به دنبال رابطه سیاسی سالم و عادلانه و صادقانه که حاکی از یک رویکرد صحیح سیاسی باشد، با ایرانی نیست و همواره به دنبال اعمال سلطه خود می باشد و خوی استکباری اش را کنار نگذاشته است. تعامل با کشور ها به این معنا نیست که حدود ۲۰۰ سال کینه ورزی و دشمنی علیه ملت مظلوم ایران و سیاست های خصمانه و اقدامات شوم این کشور در جهت بر انداختن نظام اسلامی ایران را نادیده گرفته و ساده انگارانه ازکنار تمام جنایت ها و خباثت های انگلیس بدون پرداخت هیچ هزینه ای به ملت شریف ایران بگذریم. تعامل خوب است، باکسی که اهل تعامل و گفت وگو باشد نه آنکه ۶ سال پیش شیرینی شکوهمندترین حضور را به کام مردم تلخ می کند و بی شرمانه به دنبال بر اندازی نظام حاکم بر کشورتان می رود.

“گرگ های گرسنه ی کمین کرده را که امروز دیگر نقاب دیپلماسی را یواش یواش دارند از چهره شان بر می دارند و چهره حقیقی خودشان را نشان می دهند ببینید، از اینها غفلت نکنید… دیپلمات های برجسته چند کشور غربی که تا حالا با ما حرف می زدند نقاب از چهره برداشته اند، چهره واقعی خودشان را دارند نشان می دهند، قد بدت البغضاء من افواههم و ما تخفی صدورهم اکبر، دشمنی های خودشان با نظام اسلامی را دارند نشان می دهند از همه هم خبیث تر دولت انگلیس.” امام خامنه ای۲۹ /۳/ ۸۸