کتاب «حضرت ماه» که جامع ترین و جدیدترین کتاب درباره معرفی اندیشه‌های مقام معظم رهبری محسوب می شود، از چهار بخش «شخصیت امام خامنه‌ای»، «اصول سیره‌ای امام خامنه‌ای»، «امام خامنه‌ای در بیان دیگران» و «اندیشه‌های امام خامنه‌ای» تألیف شده است آیت‌الله سیدحسن عاملی، نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل بر این کتاب مقدمه‌ای نوشته است.
عظیم الیاسی، نویسنده درباره این کتاب می‌گوید: کتاب «حضرت ماه» با موضوع مروری بر شخصیت، سیره و اندیشه‌های ناب حضرت امام خامنه‌ای تألیف شده که از سال ۸۵ با تحقیق و پژوهش گسترده آغاز شده و طی ۹ سال با عنایت پروردگار متعال و خصوصاً حضرت ثامن‌الحجج(ع) به پایان رسید.
وی با بیان اینکه در بخش اول این کتاب به زندگینامه مقام معظم رهبری از تولد تا کنون مطالبی به صورت جامع پرداخته است، گفت: در بخش دوم این کتاب به تبیین دیدگاه ایشان نسبت به مسائل مختلف در دو قالب سیره فردی، خانوادگی، اجتماعی و مدیریتی از زبان شخصیت‌های مورد وثوق کشوری و بین‌المللی پرداخته شده است.
نویسنده کتاب «حضرت ماه» افزود: در بخش سوم این کتاب که با عنوان «رهبری در بیان دیگران» نامگذاری شده است، از دو دیدگاه به این مطلب می‌پردازد که دیدگاه نخست به نگاه افرادی همانند حضرت امام (ره)، مراجع عظام و افراد مورد وثوق جامعه دینی و مذهبی اختصاص دارد و دیدگاه بعد نیز به نگاه «حدیث دیگران» که بیشتر از نگاه سیاست‌مداران، اندیشمندان و شبکه‌های رسانه‌ای معروف در جهان است، مربوط می‌شود.
الیاسی با اشاره به مطالب عنوان شده در بخش چهارم کتاب که حاوی اندیشه‌های رهبر انقلاب در موضوعات مختلف و متعدد است، بیان کرد: در این بخش سعی شده تا به تمامی ابعاد اندیشه‌ای ایشان به صورت دایرهالمعارفی و الفبایی پرداخته شده تا مخاطبان با آسان‌ترین روش درباره مطالب مورد نظر با اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب آشنا شوند.
وی اضافه کرد: در این بخش از کتاب که با انجام ساعت‌ها کار موشکافانه و دقیق روی فرمایشات در طول دوران رهبری حضرت آقا تدوین شده، سعی کرده‌ام تا بهترین و جامع‌ترین سخنان در مورد مفاهیم کلیدی را برای مخاطبان گردآوری کنم. همچنین در پایان کتاب تعدادی از عکس‌های منحصر به فرد درباره مقام معظم رهبری گردآوری و به مخاطبان ارائه شده است.
کتاب «حضرت ماه» در ۵۲۸ صفحه با شمارگان ۲هزار نسخه و به قیمت ۲۰هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. دفتر نشر معارف پیش از این کتاب های «نکته های ناب»(۵ج)، «جرعه ها: برگزیده موضوعی سخنان رهبر معظم انقلاب»(۲ج)، «پژواک ولایت: امام خمینی(ره) در بیان مقام معظم رهبری» و مجموعه ۶ جلدی «در سایه سار ولایت» را درباره مقام معظم رهبری منتشر کرده است و به زودی کتابهای «بایسته های تبلیغ از منظر مقام معظم رهبری»، «بایسته های اخلاق سیاسی از منظر مقام معظم رهبری»، «بایسته های خدمت رسانی از منظر مقام معظم رهبری» و «بایسته های فرهنگ عمومی از مقام معظم رهبری» را از ایشان منتشر می‌کند.
****
برای تهیه کتابهای مقام معظم رهبری و دیگر محصولات دفتر نشر معارف می ‏توان از طریق سایت پاتوق کتاب: ketabroom.ir یا دفتر مرکزی نشر معارف قم (۰۲۵۳۷۷۴۰۰۰۴) یا از طریق فروشگاههای پاتوق کتاب تهران (تلفن ۸۸۹۱۱۲۱۲)، پاتوق کتاب قم (تلفن ۳۷۷۳۵۴۵۱) و دیگر مراکز توزیع محصولات فرهنگی اقدام کرد.