به گزارش انجمن اسلامی دانشجویان، پیکارهای مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شب گذشته با دیدار نفت ایران مقابل الاهلی عربستان برگزار شد و شاگردان منصوریان با وجود شکست دو بر یک در مجموع به تساوی دو بر دو مقابل حریف خود دست یافتند و به دلیل قانون گل زده در خانه حریف جواز حضور در مرحله یک‌چهارم نهایی را کسب کردند و برای اولین بار در جمع ۸ تیم برتر قاره کهن قرار گرفتند.

 

 

پیش از این پرسپولیس ایران در مجموع دو دیدار رفت و برگشت با نتیجه سه بر یک مغلوب الهلال عربستان شده بود و از رسیدن به مرحله بعد باز مانده بود.

در منطقه شرق آسیا هم حذف سه نماینده کره‌جنوبی و صعود یک تیم از این کشور دیگر حادثه مهم این رقابت‌ها بود.

بر این اساس پس از آخرین دیدار شب گذشته پرونده مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان بسته شد و ۸ تیم حاضر در مرحله یک‌چهارم مشخص شدند.

دو تیم ژاپنی گامبا اوزاکا و کاشیوا ریسول، تیم کره‌ای چونبوک موتورز و تیم چینی گوانگژو از منطقه شرق به جمع ۸ تیم برتر راه یافتند و از منطقه غرب آسیا هم از هر کشور یک نماینده حضور خواهند داشت.

نفت ایران، الهلال عربستان، لخویا قطر و الاهلی امارات تیم‌های صعود کننده به مرحله یک‌چهارم نهایی را تشکیل می‌دهند.

قرعه‌کشی مرحله یک‌چهارم نهایی ۲۸ خردادماه برگزار خواهد شد.

*نتایج کامل این رقابت‌ها به شرح زیر است:

بیجینگ گوان چین یک – چونبوک موتورز کره‌جنوبی ۲

سوان بلووینگز کره جنوبی ۴ – کاشیوا ریسول ژاپن ۴(صعود کاشیوا)

پرسپولیس یک – الهلال ۳

السد قطر ۳ – لخویا قطر ۴

سئول کره جنوبی ۳ – گامبا اوزاکا ۶

سئونگ‌نام کره‌جنوبی ۲ – گوانگژو چین ۳

نفت ایران ۲ – الاهلی عربستان ۲ (صعود نفت)

الاهلی امارات ۳ – العین امارات ۳ (الاهلی صعود کرد)

به گزارش  انجمن اسلامی دانشجویان، پیکارهای مرحله یک چهارم نهایی در دور رفت پس از قرعه‌کشی در تاریخ‌ ۲۵ و ۲۶ آگوست (سوم و چهارم شهریور) و دیدار برگشت در تاریخ‌های ۱۵ و ۱۶ سپتامبر (۲۴ و ۲۵ شهریورماه) برگزار می‌شود.