انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد: این روزها تئاتر موزیکالی که محتوای مستهجنی دارد در پردیس سینمایی کوروش در حال اکران است. تئاتری که محتوای عجیبش این سئوال را به وجود می آورد چه کسی مجوز این اکران را صادر کرده است.

به گزارش خبرنگار «انجمن اسلامی دانشجویان»؛ تئاتر کمدی «حق بده عاشق شم» در حالی این شب ها در پردیس کوروش اکران می شود که در خلاصه مضمون این کمدی آمده است: پشوتن که به نیت کار کردن به شهر آمده، در منزل دکتر گلابی مشغول به کار می‌شود. عشق به گلنسا از یک طرف و حضور برادر دکتر از طرف دیگر، حوادث جالبی را رقم می‌زند…

محتوا و فرم و حتی نحوه لباس پوشیدن این تئاتر کپی شده از فیلم قدیمی و غیر اخلاقی صمد آقا است که پیش از انقلاب به صورت گسترده پخش می شد.

رفتار و گفتار های غیر اخلاقی و مستهجن در این تئاتر به نحوی است که انگار نه انگار ۳۶ سال است در این کشور انقلابی صورت گرفته است.

استفاده حتی از فامیلی پشتون یعنی «ممقانی» برای ایجاد دیالوگ های اروتیک و غیر اخلاقی در این نمایش به صورت گسترده ای دیده می شود.

یا برای نمونه در قسمتی که گلنسا کلفت خانه پشتون را با حالت وقیح و عشوه گرانه پشتوووووووووووو صدا می کند، پشتون که برای کار به خانه دکتر گلابی آمده است با واق واق سگ جواب می دهد.

رفتار ها و صحنه ها و دیالوگ های غیر اخلاقی در این نمایش به حدی زیاد است که در وصف نمی گنجد و البته نویسنده و خبرنامه دانشجویان ایران از اشاعه و باز نشر آن ها به دلیل رعایت آداب و اخلاق اسلامی و ایرانی محظور و معذور است.

سئوال اینجاست چه نهادی به این گونه تئاتر ها مجوز اکران می دهد؟ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؟! آیا آقای وزیر و خانواده محترمشان حاضر هستند دقایقی را حتی اندک پای دیدن این گونه تئاتر ها صرف کنند؟

تئاتر کشور به چه سمتی حرکت می کند که استفاده از فرم یک فیلم طاغوتی و مستهجن مثل صمد آقا در سال ۹۴ با محتوای مستهجن برای خنداندن مخاطبان استفاده می شود.