­­در مصاحبه ای با دبیر کمیته ی ۲۳ امین دوره ی انتخابات انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد بیان شد:

۲۳ امین دوره انتخابات تشکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد در روز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۹۴ در دانشگاه یزد و سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۴ در دانشکده هنر و معماری با حضور پرشور و پویای دانشجویان این دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد؛ زمان انتخابات در دانشگاه یزد از صبح روز دوشنبه تا ساعت ۱۶ عصر بود که به علت استقبال دانشجویان تا ساعت ۱۸ تمدید شد و در دانشکده هنر و معماری از ساعت ۱۱ تا ۱۸ برگزار گردید.

مختاریان افزود:این انتخابات زیر نظر کمیته برگزاری انتخابات تشکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد و با حضور نماینده هیئت نظارت دانشگاه و بر مبنای اساسنامه این تشکل وآئین نامه تشکل‌های دانشجویی وزارت علوم صبح روز دوشنبه آغاز گردید.

وی تصریح کرد: این انتخابات در سه مجتمع فنی و مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی و دانشکده منابع طبیعی در روز دوشنبه و انتخابات دانشکده هنر و معماری در روز سه شنبه برگزار گردید. طبق نظر کمیته برگزاری این انتخابات، ۱۰ شعبه برای اخذ آراء دانشجویان انتخاب گردیده بود که عبارتند از: ساختمان فنی و مهندسی ۱، ساختمان فنی و مهندسی ۳، ساختمان علوم پایه، ساختمان توحید، ساختمان معاد، ساختمان منابع طبیعی، سلف برادران، سلف خواهران، مدیریت مرکزی خوابگاه های خواهران و ساختمان هنر و معماری. لازم به ذکر است که کمیته برگزاری انتخابات، در هر شعبه، دو صندوق جداگانه برای اخذ رأی برادران و خواهران در نظر گرفته بودند.

مختاریان اظهار داشت: کاندیدای این انتخابات با تمدید زمان ثبت نام، از ۱۳ تا ۲۲ اردیبهشت ماه فرصت داشتند که در دفاتر انجمن اسلامی در دانشگاه ثبت نام کنند. پس از احراز صلاحیت کاندیداها و انتشار لیست آنان در سطح دانشگاه و اعلام موارد تخلفات به این عزیزان، تبلیغات گسترده و پرشور آنان آغاز شد.

انتخابات این تشکل و رقابت کاندیداها در فضای بسیار سالم صورت گرفت.

مختاریان در پایان بیان داشت: حضور این تعداد متقاضی بسیار قابل توجه و حامل یک پیغام واضح ومشخص است و آن این است که دانشگاه به عنوان عقل نقاد جامعه هنوز زنده است و رسالت خویش در تعیین سرنوشت خود را فراموش نمی کند.

پس از اتمام زمان انتخابات نیز، جلسه ای به ریاست دبیر کمیته انتخابات متشکل از کمیته انتخابات و متصدیان اخذ رأی تشکیل گردید تا ضمن تشکر از اعضا، موارد تخلف توسط افراد اعلام و رسیدگی شود، که الحمدلله تخلف جدّی صورت نگرفته بود.

DSCF9747 DSCF9748 DSCF9749 DSCF9750 DSCF9751 DSCF9752 DSCF9755