مستند «یاد پدر» امروز جمعه ۱۸ اردیبهشت در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام محمد مطهری فرزند آیت‌الله شهید مرتضی مطهری به مرور زندگی و بررسی ابعاد شخصیتی این استاد شهید می‌پردازد.

به گزارش خبرنگار انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد، «یاد پدر» به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد جواد عبدالرحمانی کاری از گروه خانواده و فرهنگ شبکه دو است که به بررسی مراحل مختلف زندگی و ابعاد شخصیتی، اجتماعی و سیاسی دورانحیات مرحوم آیت الله مرتضی مطهری می پردازد.
حجت الاسلام محمد مطهری که در زمان شهادت پدر نوجوانی ۱۳ ساله بود، در مستند «یاد پدر» فعالیت‌های، فرهنگی، علمی و مبارزاتی این استاد شهیدقبل از پیروزی انقلاب اسلامی تا زمان شهادتش در ۱۲ اردیبهشت ۱۳۵۸ راروایت می کند.

بررسی رفتار تربیتى و بسط نگرش اسلامى آیت الله مطهری در خانواده، رابطه صحیح این معلم شهید با فرزندان و معرفی کتاب های ایشان از دیگر محورهای گفتگو با محمد مطهری خواهند بود.

محمد فرزند آخر شهید آیت‌الله مرتضی مطهری است که علاوه برتحصیل در دروس حوزوی تحصیلات دانشگاهی را نیز تا مقطع دکتری ادامهداده است.

وی دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق از دانشگاه صنعتی شریف،کارشناسی ارشد فلسفه از دانشگاه تهران و دکترای فلسفه دین از دانشگاهتورنتوی کانادا است.

این مستند جمعه، ساعت ۲۱ از شبکه دو روی آنتن می رود.