تیم دانشجویی دانشکده ریاضی دانشگاه یزد متشکل از حسین انعام زاده، امیر کفشدار گوهرشادی و حسین طامه بیدگلی، روز جمعه ۲۵ اردیبهشت ماه جاری به مسابقات جهانی برنامه نویسی مراکش اعزام می شوند.

دکتر محمدرضا هوشمند اصل به عنوان سرپرست این تیم درباره این مسابقات گفت: با توجه به شرایط مسابقات که شرکت کنندگان از بین ده ها هزار تیم از سراسر جهان انتخاب شده اند و ۸۰ تیم در مسابقه نهایی حضور دارند، می توان گفت که رقابت بسیار سخت است.

وی هدف از حضور دانشگاه یزد را در این مسابقات تثبیت جایگاه دانشگاه و کشور در بین تیم های برتر جهان عنوان کرد و افزود: با توجه به تجربه حضور دانشگاه شریف در چندسال گذشته و عدم توفیق کسب رتبه مناسب شرکت کنندگان تیم ما نهایت تلاش خود را به عمل خواهند آورد ولی کسب مدال بسیار سخت است.

Dr.hoshmand

دکتر هوشمند  با اشاره به اینکه از کشور ایران سه تیم دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران به همراه دانشگاه یزد در این دوره از مسابقات حضور دارند توضیح داد: در این دوره از مسابقات جمعا ۸۰ تیم از سراسر دنیا حضور دارند که روز دوشنبه و سه شنبه ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ماه جاری در کشور مراکش به رقابت خواهند پرداخت.

وی پشتیبانی کامل مالی تیم با مساعدت رییس دانشگاه و دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه و همکاری آنان برای اعزام تیم به مسابقات را بسیار خوب و مؤثر توصیف کرد.

وی یادآور شد: اعضای تیم دانشجویی دانشکده ریاضی دانشگاه یزد با کسب مقام اول آسیا مسابقه ACM که آذر ماه سال ۹۳ در شهر لاهور پاکستان برگزار شد توانستند به مرحله جهانی مسابقات بین المللی برنامه نویسی در کشور مراکش راه یابند و دانشگاه یزد پنجمین دانشگاه ایرانی است که در طول تاریخ چهار دهه ی این مسابقات به  مرحله نهایی راه پیدا کرده است.

IMG_7097