مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار انجمن اسلامی دانشجویان، با اشاره به اظهارات اخیر دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص بازدید از سایت‌های نظامی ایران گفت: این اظهارات آمانو نشان‌هنده گستاخی و پررویی وی است که بدون رعایت موازین بین‌المللی آن را مطرح می‌کند.

وی افزود: اینکه حرفی که آمانو می‌گوید مبنی بر بازرسی از سایت‌های نظامی اوج وقاحت است، همانطور که مسئولین سپاه نیز به آن اشاره داشتند این اظهارات آمانو یکی از نشانه‌های زیاده‌خواهی آمریکا است و البته جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه زیر بار این تحقیر نخواهد رفت.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌ها می‌دانند ملت بزرگ ایران با توجه به پیشینه بسیار عزتمندانه خود در میادین مختلف در موضوع هسته‌ای نیز پیروز میدان خواهند بود، اظهارداشت: اظهارات آمانو از موضعی کاملاً ذلیلانه بیان می‌شود که این مسئله باعث تاسف است.

افضلی‌فرد اضافه کرد: آمانو تحت تاثیر لابی‌های صهیونیستی آمریکا مواضع صهیونیست‌ها در قبال ایران را عینا تکرار می‌کند که این نشانه استیصال و درماندگی سازمان‌های بین المللی است که در حوزه‌های مختلف برای استیفای حقوق ملت‌ها تشکیل شدند.

وی افزود: من آمانو را فردی بسیار حقیر و ضعیف می‌بینم و نباید هیچ گونه امیدی به این فرد و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سایر سازمان‌های بین‌المللی داشت چراکه این سازمان‌ها تحت تاثیر لابی صهیونیستی به فعالیت می‌پردازند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: ملت ایران باید همچون گذشته روی پای خود بایستد و به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های خود تکیه کند چراکه با همین ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها است که می‌توان به مبارزه با تهدیدهای موجود پرداخت و پیروز از میادین بیرون آمد.

افضلی‌فرد خاطرنشان کرد: موضع‌گیری آمانو در قبال ایران همان مواضع صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها است و در مورد مانورهای نظامی سوریه موشک‌های ایران از سوی وزیر خارجه آمریکا بیان شده است.

وی افزود: امیدوارم آمانو حرف خود را در خصوص بازرسی از سایت‌های نظامی ایران پس بگیرد و این تحقیر را برای خود نپذیرد چراکه ملت ایران این گونه اظهارات را به تمسخر گرفته و وقعی به آن نمی‌نهد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در پایان اظهارداشت: این مسئله برای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شخص آمانو بسیار تحقیر‌آمیز است که عذرخواهی برگرفته از مواضع صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها را به عنوان یک نهاد بین‌المللی مسئول تکرار کند و اگر دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی این عرضه را داشته باشد که این مواضع خود را تصحیح کند برای این سازمان مفید است تا اندکی شخصیت آنها در عرصه جهانی ترمیم شود و الا در تاریخ به عنوان یک موجود حقیر که بازیچه دست صهیونیست‌ها است شناخته خواهد شد.

به گزارش  انجمن اسلامی؛ دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اظهارات اخیر خود عنوان کرده بود که پس از توافق هسته‌ای ایران با ۱+۵ باید زمینه بازرسی از سایت‌های نظامی ایران نیز فراهم شود.