به گزارش خبرنگار واحد سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد ، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی خطیب نمازجمعه تهران در نماز عبادی-سیاسی روز جمعه، با اشاره به مسئله یمن آن را موضوع جهان اسلام و جهان بشریت دانست و اظهار داشت: این جنایات فجیعی که در یمن متوجه مردم بی‌گناه و مظلوم آن شده و همه را به نابودی کشانده به دست دولتی انجام می‌شود که خود را محور کشورهای اسلامی و خادم‌الحرمین می‌داند، وی تصریح کرد: آنها چهره اسلام را در دنیا کریه کرده‌اند.

وی با اشاره به نامه هوشمندانه مقام معظم رهبری به جوانان غربی یادآور شد: رهبری آگاه و بیدار ما در آن نامه فرمودند که اسلام را از متن اسلام بگیرید و کاری به مدعیان اسلام نداشته باشید.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: حرمین شریفین اسیر دست این حکومت ظالم شده و باید کعبه و مدینه را از دست این ظالمان آزاد کنند.

وی خطاب به مردم عربستان متذکر شد: شما این قرآن را که مرتب می‌خوانید می‌گوید بیایید از دشمن ابراز تنفر کنید؛ بنابراین یا این تنفر کشور عربستان را پر می‌کند و ظالم را فراری می‌دهد یا احیاناً به دست ظالم شهید می‌شوید که این نعمت بزرگی است؛ از چه نگرانید و می‌ترسید؟

خطیب موقت تهران در ادامه به مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و گفت: غرب، آمریکا و آقای آمانو در خصوص مذاکرات هسته‌ای دچار توهم و ذوق‌زدگی شده‌اند و سناتور آمریکایی گفته توافق ما با ایران باید با به رسمیت شناختن اسرائیل همراه باشد.

وی به اظهارات اخیر آمانو مبنی بر بازدید از تأسیسات نظامی ایران به عنوان یکی از شروط توافق اشاره کرد و اظهار داشت: ما به آقای آمانو و طرف مقابل می‌گوییم که دست از این خیال‌پردازی‌ها بردارید و بدانید ایران همان ایرانی است که همان مقاومتی که طی سال‌ها داشته را باز هم خواهد داشت.

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه آنها توقع دارند ایران اسرائیل را به رسمیت بشناسد، تصریح کرد: کدام اسرائیل؟ همان اسرائیلی که در جنگ ۵۰ روزه تابستان غیرنظامیان را به قصد تفریح کشت، این رژیم سفاک ۴۴ غیرنظامی فلسطینی را در اردوگاه‌های تحت حمایت سازمان ملل به شهادت رساند تا جایی که واکنش تند نمایندگان اروپا را هم در پی داشت.

آیت‌الله موحدی کرمانی در پایان خطبه دوم با اشاره به سالروز رحلت آیت‌الله بهجت ابراز امیدواری کرد که این مرجع عالیقدر، عالم و عارف و متقی زاهد با حضرت رسول(ص) محشور شود.