گروه «ماه بانو» که این روزها بحث بر سر تک‌خوانی «سحر محمدی»، عضو تک‌خوان این گروه بالا گرفته بود، با مجوز وزارت ارشاد به لندن سفر کرد و در حال برگزاری یک کنسرت هستند. سحر محمدی با انتشار تصویری از خود اعلام کرد: «در روز جهانی زن، حجاب خودم را کنار زدم تا به جهان اعلام کنم زنان ایرانی نیاز به آزادی دارند… ما را کمک کنید!»
ادامه مطلب…سحر محمدی یکی از دو خواننده گروه «ماه بانو» در مراسمی که در لندن و در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیه برپا شده بود، اعلام کرده است که «در روز جهانی زن، حجاب خودم را کنار زدم تا به جهان اعلام کنم زنان ایرانی نیاز به آزادی دارند… ما را کمک کنید!»

مدتی پیش و به‌رغم هشدارهایی که از سوی برخی دلسوزان و رسانه‌های انقلابی نسبت به خروج اعضای گروه ماه بانو با سرپرستی مجید درخشانی به کنسرت لندن و به بهانه مناسبت روز جهانی زن! صورت گرفته بود؛ مدیران وزارت ارشاد همانند هشدارهای مشابه و دلسوزانه دیگر دغدغه‌مندان انقلاب اسلامی توجهی به آن نکردند.

وزارت ارشاد به خصوص اداره کل حراست این وزارتخانه که بیش از هر ارگانی باید به عملکرد هنرمندانش توجه کند، هیچ واکنشی نشان نداده و به جای رفع مشکلات فرهنگی در سالی که مقام معظم رهبری آن را سال فرهنگ نامیده‌اند، تلاش کردند تا به حاشیه‌سازی و جنجال رسانه‌ای با رسانه‌های منتقد به عملکرد وزارت ارشاد بپردازند. در این میان گروه «ماه بانو» در لندن حاضر شده و بعد از اجرای کنسرت با تک‌خوانی سحر محمدی خواننده‌ای که پیش از این نیز سابقه کشف حجاب و روابط آزاد با نامحرمان و بهائیان خارج از کشور را داشت و با افتخار به انتشار تصاویر خود در رسانه‌های گروهی پرداخته بود، این‌بار به صورت گروهی به کشف حجاب و انتشار تصاویر خود در شبکه‌های اجتماعی کردند. البته این اتفاق برای اولین‌بار نیست که به وقوع می‌پیوندد و پیش از این نیز در داخل کشور مسئله تک‌خوانی زنان باعث موضع‌گیری برخی مراجع عظام تقلید، ائمه جمعه و جماعت و قشرهای مختلف مردم شده است. روز هشتم آبان‌ماه سال‌جاری و پس از گذشت ۳۴ سال از وقوع انقلاب اسلامی و برای ‌اولین بار و در تالار وحدت تهران، یک خواننده زن در آن کنسرت مختلط آواز خواند. همین مسئله و برخی اخبار مبنی بر حضور وزیر ارشاد در این جلسه که چند روز بعد و با انتشار بیانیه‌ای تکذیب شد، اولین اخبار تک‌خوانی زنان در کنسرت‌ها و اظهارنظرها و واکنش‌های بعد از آن شکل گرفت. اما اقدام اخیر گروه «ماه بانو» در لندن که در ایام فاطمیه و روز شهادت حضرت زهرا سلام‌الله علیه از خواننده‌های زن قبل از انقلاب تقدیر کرده و با انتشار عکس بدون حجاب اعضای این گروه با جملاتی که در بالا اشاره شد؛ در نوع خودش بی‌نظیر بوده است! وزارت ارشاد باید آگاه باشد که وظیفه نظارت بر عملکرد این هنرمندنما‌ها برعهده این دستگاه است و مردم شهیدپرور ایران خواستار واکنش و برخورد جدی این وزارتخانه و دستگاه‌های قضایی با چنین خوانندگانی هستند که نقش اول تروریسم فرهنگی را علیه نظام برعهده داشته‌اند. امیدواریم که دوستان وزارت ارشاد با تندی کردن و اظهارات تعجب‌برانگیز مدعی نشوند که به مراجع عظام تقلید و روحانیون و مردم اخبار نادرست یا کانالیزه شده ارائه می‌شود!