تاریخ تکرار می شود…
خداوند در قرآن به پیامبر (ص) می فرماید: این کافران از تو راضی نمی شوند تا اینکه از دین ات دست برداری و به دین آنان درآیی.
تا زمانی که امریکا به اشتباهات گذشته اش اعتراف نکند و توبه نکند و جبران نکند، ما به امریکا اعتماد نداریم و هزاران بار می گوییم مرگ بر امریکا و سیاست های شیطانی اش.
ادامه مطلب…

سیاست انسانی و الهی و تدبیر، در مقابل سیاست های شیطانی

در همه زمان ها این قضیه وجود داشته است و دارد… . ما هم از این قانون مستثنی نیستیم. با کمی تأمل و دقّت به وقایع اطراف به سادگی می توان نمونه های بسیاری یافت. فقط تعجب ما از عده ای است که از تاریخ و از گذشته نه چندان دور، عبرت نمی گیرند.
در زمان امام رضا (ع) هم مأمون عباسی به زور امام را از مدینه به خراسان بردند و با انواع سیاست های شیطانی قصد انحراف افکار مسلمانان و شیعیان را داشتند اما امام رضا (ع) هم با تدبیر و سیاست الهی با مأمون مقابله کردند. مأمون که در نقشه های خود شکست خورد تصمیم به قتل امام گرفت.
آری دشمنان به خوبی دریافته اند که توان شکست شیعیان را ندارند، به همین دلیل ترفند جدیدی را به کار گرفته اند که سیاست از دین جداست و دین امری ست فردی. من از شما می پرسم: آیا نماز جماعت، اعمال حج، برقراری نظام اسلامی، امر به معروف و نهی از منکر، جهاد، خمس و زکات و مالیات و موارد بسیاری که در اسلام آمده است، امری ست فردی؟ پیامبر (ص)، ائمه (ع) و ما مسمانان و شیعیان در مقابل مکر و حیله دشمن تدبیر داشته اند و داریم و همین است که دشمن را به زانو درآورده است! دشمن که نتوانسته است با سیاست های شیطانی اش ما را شکست دهد، می خواهد با شعار جدید دین از سیاست جداست، ما را فریب دهد. ما هم می گوییم درست است: سیاست شیطانی در دین ما نیست و این سیاست از دین ما جداست، اما سیاست های درست و انسانی و تدبیرهای زیبا، در پیکره اصلی دین ما نهادینه شده است و بخش جدایی ناپذیر دین ماست. ما تا زمانی که مسلمان هستیم، با تدبیر هم هستیم؛ این را دشمن بداند!
امریکا به عنوان یک کشور، در این کره زمین، از سالیان متمادی و تاکنون استعمارگر بوده و است. این کشور خودش را مدافع حقوق بشر، آزادی بیان، دموکراسی، قانون گرایی و از این قبیل واژه های مردم پسند، می داند؛ اما همین سفید پوستانی که برای اولین بار به قاره امریکا سفر کردند و به اصطلاح خودشان قاره امریکا را کشف کردند، ببینید بر سر بومیان آنجا چه آوردند؟ غیر از این است که آنها را از خانه هایشان بیرون کردند، زمین های آنها را تصاحب و اموال آنها را غارت نمودند؟ همین اهداف و اقدامات را توسط حربه اسرائیل، وهابیون، طالبان، داعش و … بر سر مردم فلسطین، عربستان، افغانستان، پاکستان، سوریه و عراق آورده است. البته امریکا فقط به همین موارد بسنده نکرده است و با نفوذ بر شاهان مصر، بحرین، لیبی، سودان و … نیز به شیوه ای دیگر اقدام نموده است. در کشور امریکا، مشکلات بسیاری وجود دارد؛ اگر آنها مدافع حقوق بشر هستند چرا در وهله اول به مردم خودشان رسیدگی نمی کنند؟ چرا به مردم قاره اروپا کمک نمی کنند؟ چرا به جان کشورهای جهان سوم افتاده اند؟ در صورتی که همین امریکا و انگلیس طی سالیان متمادی، استعمارگری در کشورهای آسیایی و افریقایی به ثروت های هنگفتی دست یافتند و پیشرفت کردند و با این دزدی ها و غارت هایشان کشورهایی به نام کشورهای جهان سوم یا به اصطلاح خودشان عقب مانده بوجود آوردند! چرا در امریکا این مدافع آزادی، آزادی بیان وجود ندارد؟ غیر از این است که از بیداری مردم اش وحشت دارد و می خواهد مردم را در بی خبری نگه دارد تا بتواند حکومت کند؟ چرا همه فیلم های هالیوود در امریکا اجازه پخش ندارند؟ چرا امریکا شبکه های ماهواره ای فارسی زبان تأسیس می کند؟ چرا شبکه های خبری CNN و … اجازه پخش برخی اخبار امریکا را ندارند و چرا اخبار برخی کشورها را به گونه دیگری بیان می کنند؟ چرا خود امریکا و اسرائیل سلاح کشتار جمعی هسته ای دارند؟ چرا امریکا در کشور ما کودتای ۲۸ مرداد را به راه انداخت؟ چرا حمله نظامی در طبس را برنامه ریزی کرده بود؟ چرا هواپیمای مسافربری ما را در فراز خلیج فارس هدف موشک قرار داد؟ چرا امریکا عراق را به حمله نظامی با ما تشویق کرد و حمایت های بسیار پولی، نظامی و سلاح های شیمیایی از عراق نمود؟ چرا سازمان ملل در حمله وحشیانه عراق به ایران کاری نکرد؟ چرا سازمان ملل در کشور امریکا و تحت فرمان امریکا است؟ چرا سازمان ملل در حمله اسرائیل به فلسطین و غزه و لبنان کاری نمی کند؟ چرا کشورهای ۱+۵ حق دخالت در امور کشورها دارند؟ چرا امریکا هر ساله هزینه های بسیاری طبق آمار خودشان صرف تهاجم فرهنگی به کشورهای مسلمان و به خصوص ایران می کند؟ به چه حقی نام دانشمندان ما را در لیست تروریست ها قرار داده است؟ چرا پهپادهای امریکا به تأسیسات هسته ای ما حمله می کنند؟ و هزاران چرای دیگر.
تعجب ما از این است که برخی، این موارد را دیده اند و می بینند اما باز هم می خواهند خودشان را فریب دهند با این جملات که شاید این بار امریکا می خواهد به ما کمک کند! فرض می کنیم که حرف این عده، درست باشد و امریکا می خواهد به ما کمک کند؛ خوب امریکا اول باید برادری اش را ثابت کند تا ما بتوانیم برای یکبار به او اعتماد کنیم. برای این اعتماد سازی هم لازم است که امریکا اولاً اشتباهات گذشته را جبران کند و دوماً سیاست ها و اقدامات فعلی نادرست را هم کنار بگذارد از جمله اینکه: امریکا همه تحریم هایی که علیه ما داشته است را یکجا لغو نماید، اموال بلوکه شده ما را سریعاً باز گرداند، تمامی خسارات ناشی از این تحریم ها و جنگی که توسط عراق علیه ما را به راه انداخت جبران کند، از نژادپرستی در کشورش دست بردارد، از حمایت اسرائیل دست بکشد و سلاح های کشتار جمعی هسته ای اش را نابود کند.
تا زمانی که امریکا به اشتباهات گذشته اش اعتراف نکند و توبه نکند و جبران نکند، ما به امریکا اعتماد نداریم و هزاران بار می گوییم مرگ بر امریکا و سیاست های شیطانی اش.