اولین شب برنامه به روایت تصویرتئاتر زیارت خورشید در دوم آذرماه ساعت ۲۰ در سالن آمفی تئاتر با استقبال دانشجویان حسینی دانشگاه یزد برگزار گردید.
تلاش عزیزان تقدیم به آزادگان، جانبازان، همسران و مادران شهید، فرزندان شهدا و مسئولان انقلاب تا پرچم شهادت زنده بماند که اگر زنده بماند حسین پاینده و جاوید است…
از زبان راوی می شنویم: که وقایع پس از روز عاشورا را روایت می کند و از احوالات حضرت زینب سلام الله علیها و کاروانیان می گوید.
و اما صحنه های اصلی تئاتر مربوط به شبی است که کاروان اسرا در مسیر شام در دیری (کلیسا) به سر می برند. کاروانیان خسته در غل و زنجیر را همراه سر بریده ارباب و مولایمان امام حسین علیه السّلام به دیر بردند. فرماندهان ظالم و بی رحم و نامسلمان طبق رسم هر شب شان، شکم های خود را از غذا و شراب پر کردند و به عیاشی پرداختند. اما راهب بیداردل، یک شب با فرزند پیامبر بودن را به همه چیز ترجیح می دهد و تمام ارث و اندوخته سالیان عمرش را فدای حسین بن علی علیه السّلام می نماید. راهب مسیحی شناخت اندکی نسبت پیامبر و امام علی و حضرت زهرا و امام حسن و امام حسین علیهم السّلام دارد زیرا که حضرت مسیح علیه السّلام از آنها خبر داده است. احترام مرد مسیحی به فرزند پیامبر ما و ظلم سپاهیانی که فقط نام مسلمانی را بر خود نهاده اند و بویی از مسلمانیت که نه از انسانیت هم نبرده اند! فدایی و جانباز امام علی علیه السّلام در صفین، قاتل امام حسین علیه السّلام در کربلا! دل را که تسلیم خدا نکنی، عبد که نباشی، نتیجه اش همین می شود.
لبیک یا حسینِ مرد مسیحی، جوابی است به هل من ناصر ینصرنی امام حسین علیه السّلام. آری اینگونه حجت و ولی خدا، دلهای آماده و مستعد را هدایت و به سوی خدا رهنمون می شود.
کودکان گرسنه و خسته، اما، از اشتیاق دیدار پدر به خواب می روند. نماز شب نشسته حضرت زینب سلام الله علیها و سفارش دعای برادر که در کلیسا هم اقامه شد، اگرچه دیگر رمقی نمانده بود!
سلام رو به کربلای دسته جمعی بازیگران تئاتر و حضار خاتمه برنامه امشب بود.

تئاتر زیارت خورشید

تئاتر زیارت خورشید

تئاتر زیارت خورشید

تئاتر زیارت خورشید

تئاتر زیارت خورشید

تئاتر زیارت خورشید

تئاتر زیارت خورشید