متن بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد به مناسبت سالروز تسخیر لانه ی جاسوسی
ادامه….
بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد به مناسبت 13 آبانبسمه تعالی
رخدادهای سرنوشت ساز و آموزنده ۱۳ آبان ماه در سال‌های ۱۳۴۳، ۱۳۵۷ و ۱۳۵۸ هر یک سرفصل نوینی از تاریخ مبارزه و رویارویی ملت ایران برابر استکبار جهانی به سرکردگی آمریکایی جنایتکار به شماره رفته و نشان می‌دهد، هیچ قدرت مادی مجهز و بزرگ هرگز قادر نخواهد بود اراده خود را به ملت مؤمن، انقلابی و عاشورایی ایران اسلامی تحمیل کند.
سیزدهم آبان ماه یک نقطه عطف تاریخی برای پیشینه سترگ سرافرازی ملت آزاده ایران محسوب می شود . سه حماسه عظیم تاریخی این روز هر یک سهم به سزایی در شکل گیری تاریخ معاصر مبارزات ضد استعماری ملت ایرانی محسوب می شوند. در ۱۳ آبان۱۳۴۳ مرجع بزرگ شیعیان جهان حضرت امام خمینی (ره) به جرم دفاع از شرف و استقلال ملت ایران تبعید شد چرا که در برابر لایحه ضد ایرانی و اهانت آمیز کاپیتولاسیون که عزت و غرور ایرانی را به شدت خدشه دار می کرد شجاعانه به مقاومت برخاست.
و در ۱۳آبان سال ۱۳۵۷ دژخیمان رژیم ضد مردمی ، دانش آموزان مظلوم به پاخاسته در برابر ظلم و بی عدالتی را به گلوله بستند و یک سال پس از آن در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ دانشجویان عضو انجمن های اسلامی دانشجویی به نمایندگی از ملت ایران در حرکتی غرور انگیز و تاریخی سفارت آمریکا که مرکز توطئه های بزرگی همچون کودتای ضد ایرانی ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ بود را غرور آمیز به تسخیر گرفتند.
۱۳آبان سالروز جدال دیگری از سلسله هابیلیان و قابیلیان که همچون داغ فراموش ناشدنی هابیل برای هابیلیان داغی بر دل قابیلیان نهاده¬شد.
۱۳آبان به ما یادآوری می کند که زمانی که منافع حزبی و سیاسی برخواسته از امیال نفسانی بر منافع ملی و اسلامی ارجحیت دارد دست آوردش می شود شنیده نشدن صدای انقلاب در دنیا، حداقل برای آنکه بفهمند ما تصمیم گرفته ایم برده نباشیم تا اینگونه بر طبل طمعشان نکوبند. شاید دوست داران انقلاب از این ادبیات برنجند اما آنچه اتفاق افتاده است این است و آنچهراه نجات است بینش و بصیرت است تا به وحدت کشورهای اسلامی رسیم. وحدت، آن هم برای رضای خدا.!!
حال آنکه کسانی که در۱۳آبان جان خود را برای نشان دادن بغض ملی و اسلامی بر علیه آمریکا و استکبار فدا کردند در آن برهه صرفاٌ به انجام درست تکلیف شرعی و وظیفه ی ملی و دانشجویی خود فکر می¬کردند و بدین جهت بود که صدای آنها که همان صدای انقلاب بود را تمام دنیا شنیدند.
و حال مسئولان دولت که همانا کارگزاران اجرایی حکومت اند و وظیفه شان حل مشکلات مردم است در سخنرانی دانشگاه تهران پاسخ شعار انرژی هسته¬ای حق مسلّم ماست را با ندای معیشت حق مسلم ماست پاسخ داده و معیشت ملت که تامین آن از وظایف ایشان است را به انرژی هسته ای گره می¬زند و سر¬ رشته را به دست همان خارجی¬ها می¬دهد. مسئله ای که فکر نمی¬کنیم هیچ کارشناس ساده سیاسی هم نداند که مشکل غرب و بویژه آمریکا با ایران مشکل هسته¬ای نیست که خودشان پس از سه ماه از این تبادل شعار به دنیا گفتند که موضوعات موشکی و حقوق بشر در ایران جزو اصول دین آنهاست.
تسخیر لانه جاسوسی آمریکا با اراده دانشجویان مسلمان پیرو خط امام عضو دفاتر انجمن اسلامی دانشجویی در تلاقی با عاشورای حسین بن علی(ع) ذلت ‌ناپذیری و ظلم‌ ستیزی ملت ایران و اظهار نفرت آنان از جنایات نظام ظالم و یزیدی آمریکا و هم‌پیمانان غربی و منطقه‌ای واشنگتن را تبلور می‌بخشد.

آنچه در برهه زمانی کنونی و در آستانه یوم الله ۱۳ آبان که مصادف با عاشورای حسینی است، بیش از هرچیزی اهمیت دارد و باید مورد توجه قرار گیرد، آن است که مبارزه ملت انقلابی ایران با استکبار جهانی به سرکردگی امریکا جهان¬خوار، هنوز پایان نیافته است و این ملت با پیروی از ظلم ستیزی حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، راسخ‌تر از گذشته در این مسیر پایمردی و استقامت می‌کند.
لذا ما دانشجویان انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد از عموم جامعه فرهیخته و اندیشمند علمی خواستاریم که با استعانت از خداوند متعال و منویات مقام معظم رهبری و درس عبرت گرفتن از تاریخ جهان و جنبش دانشجویی معاصر در کشور عزیزمان و در راستای ترویج و بازشناسی ۱۳آبان و آرمان های آن به عنوان رخدادی در قد و قامت انقلاب دوم که با انگیزه واراده ی الهی و دغدغه ی ملی و با رنگ و بوی جنبش دانشجویی پیرو خط امام (دانشجویان عضوانجمن های اسلامی)صورت گرفته بکوشند. تا دانشجویان عزیز بیش از پیش متوجه دانشجویی بودن این حرکت ضد استکباری شوند و بدانند که ۱۳آبان میراثی است که دانشجویان پیرو خط امام برای نسل های بعدی جنبش دانشجویی به ودیعه نهاده اند، و فراموش نکنیم که روز سیزدهم آبان روز تجلی دوباره آزادگی و شجاعت و غیرت انقلابی در ملت مسلمان ماست و یادآور باور قلبی دانشجویان ایرانی به این جمله ی امام راحل (ره) است که فرمود:«آمریکا شیطان بزرگ است و آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.»

إن تنصروا الله ینصرکم ویثبت أقدامکم

واحد سیاسی
انجمن اسلامی دانشجویان
دانشگاه یزد